MALOWANIE PROSZKOWE FELGAluExpress oferuje szeroką gamę usług z zakresu regeneracji felg oraz ich malowania. Naszą ofertę kierujemy głównie do Klientów z Tarnowskich Gór, a także Katowic, Gliwic oraz Częstochowy.

Lakierujemy zlecenia klientów wg wzorców, kolorów zakładowych oraz zdjęć poglądowych z galerii. dokładność i podobieństwo określone jest na 80-90%

CHEMICZNE ODLAKIEROWANIE FELG I ZACISKÓW HAMULCOWYCH

Chemiczne usuwanie powłok lakierniczych dedykowane jest dla felg, zacisków hamulcowych oraz części automotive. W trakcie wykonywania naszych usług, korzystamy z wielu nowoczesnych technologii. Podczas chemicznego odlakierowania, detale, z których usuwany jest lakier, zanurzane są w podgrzewanych kąpielach kwasowych lub organicznych, na czas 8-12 godzin. W następnej kolejności, resztki lakieru usuwane są wodą pod wysokim ciśnieniem. Na sam koniec, przeprowadzana jest pasywacja, w celu zabezpieczenia nietrwałych detali. W razie konieczności, wykonujemy także czyszczenie kulką stalową lub szklaną, o frakcji 0.15. Detale nap felgi oczyszczone w ten sposób, trafiają do prostowania bądź spawania felg, a następnie do etapu malowania proszkowego.

Korzyści wynikające z technologii chemicznej:

  • usuwanie powłok lakierniczych z detali delikatnych jak np. odlewy aluminiowe felg
  • uzyskanie równej i gładkiej pow. optymalnej pod nakładanie powłok lakierowych
  • zdejmowanie trudno-usuwalnych powłok np. poliuretanowych lub sizalowych
  • zwiększenie elastyczności i wydajności warsztatowej w połączeniu z obróbką strumieniowo-ściernej widzianej w skali makro
  • wykonywanie usługi odlakierowania chemicznego pozostaje w zgodzie z nowoczesną tendencją obecną w EU.
MALOWANIE PROSZKOWE

Malowanie proszkowe felg jest technologią polegającą na nanoszeniu farby w postaci proszku na elementy metalowe, stalowe, aluminiowe bądź cynkowane – metodą elektrostatyczną. Następnie polimeryzuje się ten proszek w temperaturze 210°C. Wymalowane w ten sposób elementy, cechują się wysoką odpornością. Na długi czas zachowują także estetyczny wygląd.

Wytrzymałość pomalowanych w ten sposób powierzchni, jest kilkukrotnie wyższa od tych pomalowanych na mokro farbą z pistoletu. Pozwala też na uniknięcie wielu wad, które niesie za sobą malowanie na mokro. Przy użyciu naszej technologii oraz odpowiednio dobranych farb, udaje się uniknąć łuszczenia lakieru, a także odpryskiwania.

Zawartość naszych farb proszkowych jest całkowicie ekologiczna. Ich skład nie zawiera rozpuszczalników oraz absolutnie żadnych trujących składników emitowanych do atmosfery. Co więcej, farby te posiadają atesty, pozwalające na ich styczność z wodą pitną oraz żywnością

Bardzo krótki czas malowania powłoki umożliwia szybkie pakowanie oraz wysyłkę.

Stosujemy farby znanych producentów, wg palety RAL oraz inne farby specjalistyczne.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi usługami naszej firmy. Oferujemy m.in. naprawę oraz spawanie felg aluminiowych.

FOTORELACJA

Różne etapy procesu odlakierowania: